Zgodnie z uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego i w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, uzyskaliśmy pozytywną ocenę naszego wniosku związanego z budową Centrum Badawczo-Rozwojowego.
Końcem grudnia podpisaliśmy umowę z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości w myśl której zobowiązujemy się do utworzenia Centrum i realizacji agendy badawczej. Kwota dofinansowania projektu to prawie 3 mln zł. Budowa wystartuje początkiem 2025 roku i zakończy się końcem 2026.
Jest to dla nas bardzo duże wyzwanie, z uwagi na fakt, iż mamy szereg projektów badawczych, które dzięki temu dofinansowaniu będziemy mogli wprowadzić w życie. Pierwsze projekty badawcze celują obecnie w dziedziny związane z bezpieczeństwem przesyłu energii, Data Center oraz zasilaniem obiektów przemysłowych czy wojskowych.
Symetrium konsekwentnie buduje kompetencje w zakresie automatyki i energetyki i tym polom zamierzamy poświęcić nasze dalsze prace badawcze. Centrum Badawczo Rozwojowe pozwoli nam na poszerzenie współpracy z Instytutami Badawczymi oraz Uczelniami.
Jeśli jesteście zainteresowani współpracą w zakresie projektów badawczych z dziedziny energetyki i automatyki to zapraszamy !!!
Przed nami budowa, kompletowanie zespołu badawczego, rozpoczęcie prac badawczych, realizacja agendy oraz kolejnych projektów.